Czas na coroczne święto miłośników dwóch kółek! XXVI Pomorski Wielki Przejazd Rowerowy (oraz rolkowy, deskorolkowy i hulajnogowy…) odbędzie się już 9 czerwca 2024. Przygotujcie swoje rowery, rolki, hulajnogi i deskorolki, i dołączcie do nas w tej niesamowitej imprezie, która zgromadzi pasjonatów z całego Trójmiasta i nie tylko!

Zapoznajcie się ze szczegółami imprezy i do zobaczenia na trasie 🙂
Wydarzenie na bieżąco aktualizowane jest na stronie www i na Facebook. Zapraszamy do śledzenia!

Co Was czeka?

Trasy przejazdu peletonów 

Wielkie peletony przejadą ulicami głównych miast Pomorza. Oficjalna trasa w tym roku obejmie 10 miast aglomeracji: Wejherowo, Redę, Rumię, Gdynię, Sopot, Gdańsk, Kartuzy, Żukowo, Pruszcz Gdański, Tczew oraz Chojnice. Do czterech peletonów 26. WPR dołączą także grupy rowerowe i rowerzyści z miast takich jak Słupsk, Elbląg, Malbork, Lębork, Starogard Gdański, Kościerzyna, Chojnice.

  • Peleton Północny: Start w Wejherowie przez Redę, Rumię i Gdynię, trasa pobiegnie m.in. fragmentem Estakady Kwiatkowskiego.
  • Peleton Gdański: Start spod Stadionu na Letnicy, przejazd Tunelem pod Martwą Wisłą (przejazd tylko dla rowerzystów), przez Stogi i Przeróbkę do Śródmieścia Gdańska. Tam połączy się w ruchu z Peletonami: Południowym oraz Zachodnim i skieruje się w stronę Wrzeszcza, gdzie dołączą do niego dwa wrzeszczańskie peletony.
  • Peleton Chojnicki: Start o 2:30 rano ze Starego Rynku w Chojnicach i dojazd do Starogardu Gdańskiego (ok. 7 rano), aby połączyć się z tamtejszym peletonem tj. Peleton Południowym (Starogardzki/Tczewski), jadącym ze Starogardu Gdańskiego przez Tczew, Pszczółki i Pruszcz Gdański do Śródmieścia Gdańska.
  • Peleton Południowy: Start ze Starogardu Gdańskiego przez Tczew, Pszczółki i Pruszcz Gdański do Gdańska Śródmieścia.
  • Peleton Zachodni (Kartuski): Start z Kartuz, przez Żukowo, Banino i Kokoszki do Gdańska Śródmieścia.

Połączone Peletony: Południowy, Zachodni i Gdański przejadą trasą wiodącą przez al. Grunwaldzką i al. Zwycięstwa, aby u wjazdu w Drogę Zieloną spotkać się z rowerzystami jadącymi w Peletonie Północnym. Wielki Finał 26 WPR odbędzie się we wspaniałym parku Sopockie Błonia przy ul. Polnej w Sopocie.

Peleton Północny wyruszy o godz. 9:15 z Wejherowa z Placu Jakuba Wejhera. Będziemy tam czekać na Was wraz z Wejherowskim Towarzystwem Cyklistów, by przez Redę, Rumię i Gdynię wspólnie dotrzeć na miejsce Wielkiego Finału w Sopocie.
Szczegółowa trasa Peletonu Północnego
(Wejherowo -> Reda -> Rumia -> Gdynia -> Sopot -> Sopockie Błonia)


Wejherowo – Plac Jakuba Wejhera

9:15 Zbiórka
9:45 Wyjazd

Reda – Cechowa/Gdańska
10:15 Zbiórka
10:40 Wyjazd

Rumia Janowo– Parking przy węźle integracyjnym
11:05 Zbiórka
11:30 Wyjazd

Gdynia – Skwer Kościuszki – przy Pomniku Marynarza
12:30 Zbiórka
13:00 Wyjazd

Sopot – skrzyżowanie Niepodległości/Podjazd
13:30 Zbiórka
ok. 13:40 Dołączenie do peletonu w ruchu

Sopot/Gdańsk – Droga Zielona
ok. 13:50 spotkanie z peletonem południowym i wspólny przejazd na Sopockie Błonia

Sopot Wielki Finał XXVI WPR – park Sopockie Błonia ul. Polna
ok. 14:00 wjazd połączonych peletonów

Miejsca i godziny zbiórek pozostałych peletonów znajdziecie TUTAJ.

Wielki Finał

Wszystkie peletony spotkają się w Sopocie, w parku Sopockie Błonia, gdzie odbędzie się wielki finał z licznymi atrakcjami, konkursami i nagrodami.

Atrakcje i nagrody

Udział w Wielkim Przejeździe Rowerowym jest całkowicie darmowy.

Na uczestników czeka wiele atrakcji:

  • możliwość zdobycia tzw. szprychówki – kolorowej, pamiątkowej, numerowanej karty (wśród posiadaczy szprychówek zostaną rozlosowane liczne nagrody m.in. rowery i gadżety rowerowe)
  • konkurs na najbardziej zdumiewające przebranie rowerzysty i ROWERU

Wszyscy uczestnicy chcący wesprzeć organizację Wielkiego Przejazdu Rowerowego, będą mogli zrobić to poprzez udział w zbiórce publicznej podczas trwania lub kupując pamiątkowe gadżety.

Dlaczego warto dołączyć?

Promujemy zdrowy styl życia

Wielki Przejazd Rowerowy to nie tylko świetna zabawa, ale również promocja roweru jako najzdrowszego i najbardziej ekologicznego środka transportu.

Jedna społeczność

Pod hasłem „koła – kółka – jedna spółka!” zapraszamy wszystkich – rowerzystów, rolkarzy, deskorolkarzy, wrotkarzy, osoby na hulajnogach i wózkach inwalidzkich. To wydarzenie dla każdego, kto kocha aktywność na świeżym powietrzu!

Podziękowania dla sponsorów i partnerów

Dziękujemy naszym sponsorom i partnerom za wsparcie:

  • Partner Główny: Decathlon
  • Sponsorzy i Partnerzy: Centrum Rowerowe Buga Sport, ProSport, Nypel Rowery, Agencja Reklamowa Grafito, Pandadread Sound System

Organizatorzy: Rowerowa Metropolia, Wejherowskie Towarzystwo Cyklistów, Rowerowe Kaszuby, Rowerowa Gdynia, Klub Turystyki Rowerowej Mattaj, Pomorski Alarm Ekologiczny, Chojnickie Towarzystwo Miłośników Roweru CYKLISTA, Stowarzyszenie Rowerowa Gdynia im. Tomasza Milewskiego

Dołącz do nas i stań się częścią największej rowerowej imprezy na Pomorzu!