XXIV Wielki Przejazd Rowerowy już za nami. W słoneczną niedzielę 12 czerwca 2022 r. rowery (i nie tylko) opanowały Trójmiasto i okolice. Z czterech stron w kierunku Sopotu ruszyły wielobarwne peletony miłośników jednośladów, w tym Peleton Północny, który swój początek miał w Wejherowie.

Na wejherowskim rynku zgromadziła się ponad setka uczestników. Na sopockie błonia peleton poprowadzili członkowie Wejherowskiego Towarzystwa Cyklistów (współorganizatora XXIV WPR). Tam podczas finału wręczone zostały Złote, Srebrne i Zardzewiałe Szprychy. Nagrodzono również najlepiej przebranych uczestników.

— Wracamy do naszej tradycji, czyli peletony z różnych stron województwa jadą do miejsca spotkania, gdzie wszyscy razem będziemy manifestować przynależność do społeczności rowerzystów. Chcemy też zwrócić uwagę na problem infrastrukturypodkreślił Radosław Kamiński z Wejherowskiego Towarzystwa Cyklistów w wywiadzie dla Twojej Telewizji Morskiej

fot. Mieszko Weltrowski / Twoja Telewizja Morska / fb Nadmorski24.pl

– Wydaje nam się, że w obliczu kryzysu klimatycznego i paliwowego temat rowerowy jest aktualny jak nigdy dotąd. Mikromobilność to znakomite rozwiązanie dla wszystkich tych problemów
– zaznaczył Roger Jackowski z Rowerowej Metropolii w rozmowie z dziennikarzem Radia Gdańsk

Jak podkreślali uczestnicy imprezy przejazd w gronie tak pozytywnie zakręconych osób to była wyjątkowa frajda, której bardzo brakowało przez te lata. Najlepiej charakter imprezy oddadzą zdjęcia i relacje filmowe m.in. autorstwa Waldemara Kaczanowskiego, członka Wejherowskiego Alarmu Smogowego i uczestnika XXIV Wielkiego Przejazdu Rowerowego.
Zachęcamy do obejrzenia 🙂