Nowe stowarzyszenie. Wejherowski Alarm Smogowy
Istnieje od 2018 roku, ale od kilku tygodniu posiada już status stowarzyszenia. Mowa o Wejherowskim Alarmie Smogowym. Głównym celem jest walka z zanieczyszczeniem powietrza, ale organizacja chcę dążyć również do dbałości o wszelkie aspekty ekologiczne. Ważna jest tutaj współpraca z mieszkańcami poszczególnych gmin oraz władzami samorządowymi.

Wejherowski Alarm Smogowy powstał w połowie stycznia 2018 roku po to, by nagłośnić problem zanieczyszczonego powietrza w naszych miejscowościach. Istotne jest uświadamianie społeczeństwa o zagrożeniach wynikających z niedbałości o stan powietrza, a także współpraca z lokalnymi władzami. Już na początku udało nawiązać współpracę z powiatem wejherowskim czy miastem Wejherowo. Jednak sporo samorządów jeszcze unika tematu zanieczyszczenia powietrza. Stąd pomysł, żeby oficjalnie zarejestrować Wejherowski Alarm Smogowy jako stowarzyszenie.


“Celem Wejherowskiego Alarmu Smogowe jako organizacji ekologicznej jest walka ze smogiem, zanieczyszczonym powietrzem. Poprzez założenie stowarzyszenia też chcielibyśmy wpłynąć na władze, abyśmy mieli czystą gminę” – powiedział Wojciech Stępkowski wiceprezes Wejherowskiego Alarmu Smogowego. 


Powołanie stowarzyszenia Wejherowskiego Alarmu Smogowego to kolejny krok w walce o czyste powietrze, ale nie tylko. Stowarzyszenie Wejherowski Alarm Smogowy to organizacja ekologiczna, więc na dobru leżą jej wszelkie kwestie związane z dbanie o środowisko. Ponadto stowarzyszenie chce doprowadzić do stworzenia spójnych ścieżek rowerowych. 

źródło: wejherowo24.info