W czerwcu 2021 r. Urząd Miasta w Redzie uruchomił dla mieszkańców punkt konsultacyjno-informacyjny programu Czyste Powietrze. Tym samym Reda dołączyła do grupy samorządów, które w ramach porozumienia podpisanego z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku aktywnie wspierają mieszkańców w ubieganiu się o dotację na termomodernizację i wymianę pieca. 

Konsultacje z pracownikiem punktu programu Czyste Powietrze odbywają się w każdy czwartek i piątek* w godzinach:
czwartek: 9.00-17.00, piątek: 7.30-15:00

osobiście** pokój nr 10 (parter)
Urząd Miasta w Redzie, ul. Gdańska 33

lub telefonicznie** 58 738 60 90

Ważne
* Za wyjątkiem dni ustawowo wolnych od pracy

** Ze względu na zaistniałą sytuację epidemiologiczną w Polsce związaną z rozprzestrzenianiem się koronawirusa, a przede wszystkim w trosce o wspólne bezpieczeństwo, Urząd Miasta w Redzie wprowadził ograniczenia dotyczące bezpośredniej obsługi interesantów. Osoby zainteresowane programem Czyste Powietrze będą obsługiwane po wcześniejszym umówieniu telefonicznym.

Istnieje również możliwość kontaktu elektronicznego na adres e-mail czyste.powietrze@reda.pl. W wiadomości mailowej należy podawać imię i nazwisko oraz adres realizowania inwestycji.

Więcej informacji oraz szczegółowy kalendarz dot. pracy punktu konsultacyjno-informacyjnego znajduje się na stronie www Urzędu Miasta w Redzie.

Zachęcamy do skorzystania z oferowanej pomocy.